Yakov Gershkovich Sculpture Face Lifting School
fitness.msg@gmail.com

תעשי פרצופים! על תעשי!! להרים גבות -זה עיסוי!

הלכתי, ניסיתי, וזה מצא חן בעייני! אמני לא קוראת אותכם ללכת אחרי הדוגמה האישית שלי, אבל למדתי את הנושא ולכן אני משתפת אותכם...
 
אני לא סבולת שום עיסוי. לכן החלטתה לנסות עיסוי ראש ופנים היתה מוזרה, אבל בכל זאת התקבלה. סקרנות גברה על חשש ממיגרנה. במיוחד שאדם ששיכנע אותי , עובד במכון ליופי בלב תל אביב, בכיכר המדינה. שם תמיד נחמד להסתובב במעגל של ויטרינות הלא ניתנות להשגה ובתי קפה שדווקא כן. קוראים לו יעקב גרשקוביץ, הוא המטפל הראשון בארץ בעל הסמכה רפואית המשתמש בעיסוי לעיצוב הגוף ופיסולי תווי פנים. הדבר העיקרי בשיטה זו – אין שום מחטים וזריקות. אבל מה שנקרא פוליטקלי קוררקט "שינויים בפנים הקשורים לגיל" נעלמים מיד, פשוטו כמשמעו, מתחת לאצבעותיו של יעקוב.
 
באופן רשמי, מבחינת מונחים רפואיים, עיסוי הראש והפנים נקרא - The Buccal Technique . Buccal ("bouche" בצרפתית זה פה והלחי בלטינית buccalis, bucca), זה עיסוי שנעשה מהחלק הפנימי של הפה. קשה להעלות על הדעת! בפועל, בזמן שאתה פותח את הפה בפחד שלא תוכל להתמודד עם קשיי תפיסה, המטפל לובש כפפות ומעסה שרירי הפנים מחלק הרירי של הפה. מתקבל עיסוי איכותי ועמוק ביותר של השרירים. שרירי הלחיים - הגדולים ביותר בפנים, והם אלה ששוקעים עם הזמן וגורמים ל"נפילת פנים". מטרת העיסוי הבוקאלי - להחזיר אלסטיות לשררי הפנים, הלחיים הלסת ואחרים. מעסה שולף כפפות סטריליות מיוחדות כמעט עד לכתפיים וקדימה. למעשה, עיסוי זה - חלום של כל גבר, כי אישה לא יכולה לדבר 45 דקות שלמות! העיסוי משפיע לא רק על העור והרקמה התת עורית, אלא גם על השרירים ואפילו על מבנים העצם. בנוסף יעקב נותן שיעורי בית ומסביר כיצד ניתן לעשות תרגילים לשרירי פנים, למשל באמצעות הרמת גבות.
 
פיסול (plasticizing) פנים נוצר משיטות רבות אחרות - החל מעיסוי אוסטאופתי היפני אסאתי Acaha Zogan עד לעיסוי ניקוז לימפטי (ואם לשפוט על פי עור קורן, ניקוז לימפטי מתבצעת על ידי עיסוי בוקאלי יסודי מאוד), אקופרסורה שיאצו, עיסוי טיבטי ועיסוי Jacque יעקב למד שיטת עיסוי בוקאלי בפריז .ביוכימאית קוסמטיקאית, בעלת קו של מוצרי קוסמטיקה טבעיים. היא פיתחה טכניקה של עיסוי עם אלמנטים של אוסטאופתיה ואת אותו עיסוי בוקאלי דרך הפה. קוסמטיקאיות ומעסים מכל העולם מגעים אליה כדי ללמוד שיטה זו. כמו גם כוכבי הוליווד במרדף אחרי סגלגל פנים מושלם, ושדרנים, כי העיסוי משפר את הדיקציה ואת מחליק קמטי הבעה.
 
עיסוי לחיים – זה לא הכל. יש גם את הצוואר, המצח, והרבה איזורים אחרים שניתים לעיצוב תוך כדי העיסוי . אומרים שלאחר עשרה טיפולים אפשר להיראות צעירה יותר. לי זה עוד לא קרה, הייתי רק בשני טיפולים. ולא הפחתי לצעירה יותר. אבל האפקט היה מספיק מרשים כדי להתעניין בהמשך הטיפול .
 
לאחר פנים מגיע תורו של הראש. לא הרבה אנשים יכולים לסדר את המחשבות שלנו, אבל כמה נעים עיסוי של שרירי הראש! במיוחד של אלה ש"מחזיקים" את הפנים . יעקב אפילו משתמש ברול מיוחד להזרמת דם לעור ולשרירים. ועכשיו אצטט את המומחים: שרירי מימיקה שיוצרים הבעת פנים, מקובצים בעיקר סביב העיניים, הגבות, השפתיים, האף והמצח. המראה הכללי של הפנים במידה רבה תלוי בחוזקם וגמישותם. קיווץ או הרפיה של שרירי הפנים יוצרים הבעת שימחה, כעס, ביטוי שאנן או עצב קודר. תירגול השרירים האלה משפר את גמישותן וחוזקן, אשר בסופו של דבר מוביל לירידה של קמטים ועור "נפול" על פנים. מסוימים התעמלות שיטתית של השרירים האלה יכולה במידה מסוימת לשנות את צורה של הפנים. אם לעשות פרצופים נכון, אפשר ללמוד לשלוט על התכווצות והרפיה של השרירים, וכך לשפר את גמישותם. הבעת פנים קפואה אינה שומרת על אלסטיות של העור מצד אחד ומצד שני "עשיית פרצופים" תקפה מובילה ליצירת קמטים מוקדמים. לכן צריך גם לדעת איך לעשות תרגילים, ואת זה יעקוב מלמד בחוכמה. כך שעכשיו, כאשר אני מרימה גבה או מנפחת את לחיים, אני סופרת שניות ובנשיפה ממריצה שרירים. 
 
גם את יכולה לנסות את העיסוי הבוקאלי – הפנים לא מחכים!
הנה קישור לדף בפיסבוק של יעקוב גרשקוביץ 
 
www.facebook.com/Fitnessmassage.Yakov
 
Masha Hinich, Magazine "Vesti", Journalist